Projekti i çadrave: KQZ nxjerr mediat live jashtë institucionit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur disa çadra jashtë ambientit të godinës me qëllim që të krijojë hapësira për mediat televizive për të transmetuar live mbi situatën në ditën e 23 qershorit. Një vendim i çuditshëm, i cili ka befasuar çdo përfaqësues të medias, pasi për herë të parë në këto zgjedhje, mediat do të jenë jashtë ambientit të KQZ-së. Burime nga KQZ-ja theksuan se kjo gjë ndërmerret që të mos prishen ambientet në ditën e zgjedhjeve. Ky ishte argumenti që bën që mediat live të qëndrojnë jashtë në tendat që të kujtojnë takimet Gedafit nën efektin e temperaturave të larta. Mënyra se si është menduar që mediat të lihen jashtë duket se nuk krijon kushte të përshtatshme për gazetarët, të cilët do t’i duhet të përballojnë dhe ditën e nxehtë të 23 qershorit, jo vetëm atë të barometrit politik, por edhe të temperaturave të së dielës së ardhshme. Në zgjedhjet e kaluara, mediat vizive live kanë transmetuar në hollin e KQZ-së. Mbase si zgjidhje mund të ishte që mediat të instaloheshin në hollin e katit të dytë të Pallatit të Kongreseve, ambiente që nuk përdoren në periudha zgjedhore.

Advertisements
nga moderatori Postuar te Shqip

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s