Starton nisma “Ekonomia është e para”, merr çmim Aurora Sulçe

ekonomiaTIRANË-Unioni i Gazetareve shqiptarë dhe Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës kanë startuar nismën “Ekonomia është e para”, që synon të rrisë rolin e medias mbi çështjet dhe problemet ekonomike.

“Ne e kemi emërtuar forumin tonë të lirë sot, ‘E para është ekonomia’, sepse duam qe në këtë zhurmnajë elektorale që ka mbërthyer vendin, në këtë zhurmë të tepërt që bën politika dhe sidomos në një antagonizëm të vërejtur midis aktorëve politikë të vendit, duket sikur po anashkalohet, ajo që është sot plaga më e madhe, që është sot brenga më e madhe e shoqërisë shqiptare”, tha Çipa.

Unioni i Gazetarëve shqiptare dhe Dhoma e Tregtisë kanë vlerësuar me certifikata për punën e tyre disa gazetarë, mes tyre edhe zv.kryeredaktoren e News 24, njëherazi, autoren dhe moderatoren e emsionit ‘Të bësh ekonomi’, Aurora Sulçe.

Një certikate vlerësimi është dhënë për kontributin si akademik për çështjet ekonomike edhe zotit, Anastas Angjeli. 

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s