Dështon sërish diskutimi i ligjit të mediave

Mungojnë ekspertët e RTSH dhe KKRT

Mosprezenca e ekspertit të Radiotelevizionit Shqiptar dhe të atij të KKRT-së në Komisionin e Medias dhe Arsimit, ku duhet të vijonte diskutimi për licencimin e operatorëve, u kthye në arsyen kryesore jo vetëm të zhvillimit të debateve të forta, por edhe të mosvijimit të diskutimit të projektligjit. Kryetarja e Komisionit, Valentina Leskaj, tha se duhet të vijohet puna, pasi kërkesa erdhi nga relatorët. Ndërkaq, relatori Alfred Dalipi, deklaroi se “Unë kërkova, meqë ju e kishit legalizuar një marrëdhënie me ekspertë që nuk kishin marrë mandatin e komisionit, kërkuat të zgjeronit rrethin e mendimmarrjes dhe mendimdhënies. Ne jemi për vazhdimin e diskutimit të ligjit dhe miratimin e tij, edhe kur ky komision nuk merr në konsideratë një kërkesë të ligjshme dhe logjike që kam bërë dhe kërkesa e ligjshme dhe logjike është që të shtohet mundësia për të marrë edhe më shumë mendim, pra mendimdhënia”.

Advertisements
nga moderatori Postuar te Shqip

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s