Goodbye Mubarak!

Një filmi dokumentar që na çon në Egjiptin e vjeshtës 2010, përpara zgjedhjeve. Regjisorja franceze Katia Jarjoura zbulon pragun e një revolucioni që zien në sipërfaqen e shoqërisë egjiptiane. Për disa javë, stafi i dokumentarit udhëtoi në gjithë vendin, takoi aktivistë, politikanë dhe njerëz të zakonshëm. Ndërkohë që aktivistët e rinj të mediave sociale marrin meritën për demonstratat, dokumentari “Lamtumirë Mubarak!” tregon se sa i thellë ishte kundërshtimi ndaj regjimit disa muaj para revolucionit. 

Filmi shfaqet sot në Hotel Tirana International, Salla Teuta, ora: 10:30, në praninë e regjisores Katia Jarjoura. Filmi është në gjuhën angleze, me titra shqip. 

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s