Pengohen transmetimet e BBC në Evropë dhe Lindjen e Mesme

LONDËR- BBC njoftoi se gjatë ditës së sotme ka pasur ndërprerje të qëllimshme të sinjalit të saj në Lindjen e Mesme dhe në Evropë.

“BBC, bashkë me disa transmetues të tjerë, është duke përjetuar ndërhyrje të qëllimshme dhe të përhershme në transmetimet për audiencën e vet në Lindje të Mesme dhe në Evropë”, thuhet në një deklaratë të kësaj Korporate, por nuk ka dhënë detaje se kush mund të jenë autorët.

Në reagimin e saj BBC thekson se ndërhyrjet e qëllimshme janë shkelje të qarta të rregullave ndërkombëtare lidhur me përdorimin e satelitëve duke dënuar aktin që pengon të drejtën e audiencës për qasje të lirë në lajme dhe informacion.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s