Ministria e Integrimit: Shpërndarja e spoteve, konform rregullave

Ministria e Integrimit hedh poshtë akuzat e Partisë Socialiste mbi përdorimin e fondeve për spotet televizive, të cilat kanë për qëllim sensibilizimin e qytetarëve mbi proceset integruese dhe të drejtat e detyrimet e tyre, që lidhen me liberalizimin e vizave.

Zëdhënësja e Ministrisë së Integrimit vlerësoi se janë respektuar të gjitha ligjet që përcaktojnë transmetimin e spoteve televizive, si dhe shpërndarja e tyre ka qenë e drejtë mes kanaleve televizive kombëtare.

Ministrja e Integrimit i ka bërë apel kryesocialistit Edi Rama t’i japë fund mashtrimeve dhe fushatës së tij dezinformuese mbi fushatat informuese, pasi integrimi është axhendë kombëtare dhe jo personale.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s