Bledi Mane, letër proteste ndaj Havarit

Gazetari Bledi Mane i ka dërguar sot një note proteste disa përfaqësive diplomatike ne Tirane dhe organizatave për mbrojtjen e te drejtave te njeriut rreth klimës se kërcënimeve dhe shantazheve te kryepolicit te Përmetit, Mit’hat Havari, një ish drejtues i vjetër policie i liruar disa here nga detyra për shkelje te ligjit.Ne letrën e tij Mane sqaron rrethanat ne te cilën kryepolici i Përmetit ka krijuar incidente me te. Me poshtë po japim te plot faksimilen e letrës qe Mane u ka drejtuar përfaqësive diplomatike dhe organizatave te tjera te drejtave te njeriut.

Kryepolici Havari ne nje reagim te nisur me email ne gazetën TemA, fyen dhe sulmon me një fjalor rrugaçeror gazetarin ne fjale. Reagimin i cili ehte jashtë çdo etike për t’u botuar, do t’ia dorzojme prokurorisë si prove e dhunës verbale te tij ndaj lirisë se medies.

Sot paradite Havari do te paraqitet ne prokurori ne Përmet, për te dhëne shpjegime rreth rastit ne fjale.

Advertisements
nga moderatori Postuar te Tema

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s